İletişim Formu

Bize aşağıdaki iletişim formu veya mail üzerinden E-Posta şeklinde ulaşabilirsiniz. Sorularınıza en kısa zamanda cevap verilecektir. Tüm soru görüş ve önerileriniz için arayabilirsiniz. Telefon: (0224) 241 83 10 | Cep: (0533) 744 47 72
Mesai Saatleri

Google Map

Mermer Nedir & Mermer Çeşitleri

 

MERMER NEDİR?

Mermer, metomorfizma olayı sonucunda kalker ve dolomitik kalkerlerin yeniden kristalleşmesiyle meydana gelmiş bileşimdir. Bileşimlerinin %90-98'i CaCO3'ten (Kalsiyum karbonat) oluşmaktadır. Düşük oranda MgCO3 (Magnezyum karbonat) içermektedir. CaCO3 kristallerinden oluşan mermerlerde esas mineral “Kalsit” tir. Aynı zamanda az miktarda silis, silika, feldspat, demiroksit, mika, fluorin ve organik maddeler bulunabilir.

Renkleri genellikle beyaz ve grimsidir. Fakat yabancı maddeler nedeniyle sarı, pembe, kırmızı, mavimtırak, esmerimsi ve siyah gibi renklerde de olabilirler. Mikroskop altında incelendiğinde, birbirine iyice kenetlenmiş "Kalsit Kristalleri"nden oluştuğu görülür.

Mermer Tarihler boyunca bir çok mimaride kullanılmış ve Osmanlıdan bize kalan bir Tarihtir.

Şuan mermer yerine kullanılabilecek nekadar taş çıkmış olsada mermer bir tarihtir onun vazgeçilemez bir nostaljisi vardır mermer Türkiye'den çıkan ve ithal bir çok çeşidi bünyesinde barındırmaktadır.

 
 

MERMER ÇEŞİTLERİ

 
 
Bursa Acik Bej
Bursa Koyu Bej
 
Crema Nova
 
Diagonal Marmara
 
Ekvator Marmara
 
Emprador
         
Klasik Marmara
 
Maron Marinace
 
Panda Marmara
 
Prestij Kahve
 
Rosalia Bej
Silver Marmara
                   
Şeker Beji